" ROK REGIONÓW - DZISIAJ SZPROTAWA "  ZLOT HUFCA   SZPROTAWA ZHP

WIOSENNY ZLOT HUFCA SZPROTAWA ZHP

„Rok Regionów –  Dzisiaj Szprotawa”

„Rok Regionów – Dzisiaj Szprotawa” – pod takim hasłem odbył się 30-31 marca br.  Wiosenny Zlot Hufca Szprotawa ZHP. W tym roku gospodarzem zlotu oraz  gry była Drużyna Wielopoziomowa Iławianie działająca przy Zespole Szkół w Szprotawie, a komendantką zlotu była druhna phm Agnieszka Śliwińska. Wspólna zabawa, mnóstwo radości, dźwięki gitary, harcerskie pieśni – to tylko niektóre atrakcje, które towarzyszyły temu wydarzeniu. Wszystkie drużyny uczestniczące w zlocie przygotowały prezentacje zgodnie z tematem zlotu - na temat regionu, który zamieszkują. Wieczorem wspólne pląsanie, harcerska zabawa a dla kinomaniaków całonocny seans filmowy.  Po prawie całej nocy wrażeń, została przeprowadzona VIII edycja Gry Sprawnościowej Skrzydło Wolności.  Drużyny miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat historii, umundurowania czy też symboliki ZHP. Przydała się również wiedza o rejonie Szprotawy, elementy survivalu harcerskiego, terenoznawstwa czy też samarytanki z Miśkiem, Misiaczkiem, och... Zwycięzcą ósmej edycji gry Skrzydło Wolności została Próbna Drużyna Wędrownicza „Czerwone Orły”. Zwycięska drużyna otrzymała przechodnią statuetkę orła, a  do czasu kolejnej gry przejmie zaszczytną  funkcję i tytuł Drużyny Sztandarowej Hufca Szprotawa ZHP. Co niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnego zlotu, tym razem jesiennego.  Jak zwykle nie obyło się  bez psikusów (pogoda)  oraz nowatorskich, pomysłowych rozwiązań np. jedna z ekip zlotowych zamiast męczyć i dręczyć w harcerskim kociołku postną kolacyjną strawę zamówiła sobie dostawę pizzy i też im kolacja smakowała, innym novum była konkurencja  "malowania deski" na odległość  a o mało co nawet dh Waldka. Niestety zawodna pamięć ludzka nie pozwoliła wybrać miss zlotu.

W  grze udział wzięły patrole z próbnej Drużyny Wędrowniczej Czerwone Orły, 5 DSH  im Słonecznego Szlaku, 8 DSH im Wandy Rutkiewicz, 13 DH im Tadeusza Kościuszki, drużyna sztabowa 7 DW Iławianie. Podczas zlotu kadra instruktorska hufca Szprotawa odbyła swoja kolejną nocną zbiórkę poświęconą bieżącym sprawom  hufca, w tym majówce oraz  nadchodzącej Akcji Letniej

GALERIA ZDJĘĆ >>KLIKNIJ TUTAJ<<

Film ze zlotu dh Dominika ze zlotu >>KLIKNIJ TUTAJ<<