ZLOT  50-LECIA CHORĄGWI ZIEMI LUBUSKIEJ -  29 WRZEŚNIA   2007

Z okazji 50-lecia Chorągwi Ziemi Lubuskiej 29 września, na terenie Zielonej Góry odbył się Zlot Gwiaździsty, w którym udział wzięły reprezentacje hufców wchodzących w skład chorągwi. Nie zabrakło również delegacji z naszego hufca, którą utworzyli zuchy, harcerze i instruktorzy ze środowiska Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 3 w Wiechlicach. Zuchy - reprezentowały dwa dzielne  patrole z 28 GZ PROMYCZKI ich opiekunki podczas zlotu to dh Monika Jarzembowska i Janina Teler. Harcerzy reprezentowały patrole z 35 DH Hubalczycy i 36 DH Kornelowcy opiekun dh Ewa Józefiak. Harcerzy starszych reprezentowała  8 DSH im W Rutkiewicz - opiekun [ przybrany na czas zlotu :D ] Przemysław Lisiecki. Szkoda, że nie udało się skrzyknąć wędrowników, ale to inna bajka. Pomimo wolnej soboty rano trzeba było wstać, bo zbiórkę na wyjazd uzgodniliśmy przed SP w Wiechlicach o godzinie 06.45  W Zielonej Górze uroczystości rozpoczęły się   mszą św. w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela. Następnie przemaszerowaliśmy  na miejsce  apelu na placu Bohaterów, podczas którego sztandar chorągwi odznaczono Medalem Za Zasługi Dla Województwa Lubuskiego. Podczas apelu pięknie o lubuskim harcerstwie mówił senator Zbyszko Piwoński - Przewodniczący  Lubuskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa. I wreszcie "Pięćdziesiątka" - czyli harcerska gra po Zielonej Górze i tu się zaczęło. Gra z oddzielnymi trasami i zadaniami dla poszczególnych grup wiekowych. Znajomość musztry, wiedzy ogólnoharcerskiej, umiejętność pracy z mapą, orientacja w terenie, znajomość szyfrów, poczucie humoru, wyobraźnia, umiejętności plastyczne, zręczność, samarytanka, wiedza o Lubuskiej Chorągwi to tak w skrócie to co trzeba było mieć w paluszku aby zaliczyć Chorągwianą Pięćdziesiątkę. Chwila wytchnienia to... obiadek w Bursie i dalej na szlak coraz bliżej Zielonogórskiego Amfiteatru, a tam jako ukoronowanie zlotu - koncert Manufaktury Piosenki Harcerskiej "WARTAKI". Było na co popatrzeć i było czego posłuchać. Na zlocie spotkaliśmy znajomych z obozu w Niesulicach dh "Łoliego ze Żar" i Przemka G. z Zielonej Góry.   Programem  zlotu organizatorzy wypełnili nam  cały dzień. Doskonale się bawiliśmy, nie przeszkadzał nawet czasem padający deszcz. No może tylko "oj, oj te nasze nogi" ale o tym sza.......   A...... podczas wykonywania zadań plastycznych na Zielonogórskim Deptaku wpadliśmy w oko ekipie telewizyjnej :))) no i  poleciały  telefony do domu:  "Mamo o 18 będzie reportaż ze zlotu, koniecznie oglądaj, będę w telewizji" no i staliśmy się "sławni", pokazali nas w TV3  !!!   Kilka minut po 20.00  wylądowaliśmy przed budynkiem SP  w Wiechlicach- Lotnisku a tam czekali już na nas rodzice. Dziękujemy kadrze instruktorskiej za przygotowanie i opiekę, a  hufcowi za zasponsorowanie naszego wyjazdu.

Tradycyjnie już kilka fotek z imprezy  w galerii >>>> TUTAJ