IV   GRA  TERENOWA  SKRZYDŁO  WOLNOŚCI  -  23 lutego  2008

IV Gra terenowa „SKRZYDŁO  WOLNOŚCI” jest kontynuacją wcześniejszej cyklicznej  gry organizowanej przez szprotawski hufiec w latach 1970 - 1995. To propozycja  nietypowego, ale bardzo harcerskiego uczczenia 63 rocznicy zakończenia walk wyzwoleńczych w Szprotawie i oddania hołdu wszystkim, którzy zginęli walcząc o wolność Szprotawy. Czwarta edycja gry odbyła się  23 lutego. Patrole rywalizowały pomiędzy sobą w różnych konkurencjach sprawdzających wiedzę o Szprotawie, o historii i tradycjach harcerskich,  weryfikowały umiejętność udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, w tym reanimacji, odczytywaniu zaszyfrowanych wiadomości, znajomości harcerskich regulaminów oraz musztry. Przydało się opanowanie wiedzy z terenoznawstwa. Niewątpliwą atrakcją tegorocznej gry było  wykonywanie zadania podczas pobytu patrolu na wieży szprotawskiego  ratusza. Główne trofeum gry - przechodnia statuetka Orła Wolności powędrowała do 08 Drużyny Starszoharcerskiej im Wandy Rutkiewicz. Drużyna działa przy Gimnazjum Nr 3  w Wiechlicach - Lotnisku. Patrol zdobył największą ilość punktów, wykazał się największą wiedzą teoretyczną i praktyczną. Gratulujemy serdecznie całemu patrolowi, który wywalczył trofeum dla drużyny oraz drużynowej Druhnie przewodniczce Raisie Wolańskiej. Gratulujemy też pozostałym patrolom, różnice w punktacji były bardzo niewielkie, zwycięstwo było naprawdę bardzo blisko. Dziękujemy drużynowym, którzy przygotowali patrole do gry. Dziękujemy sędziom-rozjemcom [teraz niecierpliwie czekamy na powstanie drużyny wędrowniczej]. Dziękujemy instytucjom, które w grze wspomogły nas organizacyjnie tj. Szprotawskiemu Domowi Kultury, Urzędowi Miejskiemu w Szprotawie, Szprotawskiemu Muzeum. Specjalne podziękowania dla pani Grażyny Pińkowskiej i pwd Ewy Watras za  sumienne egzaminowanie patroli oraz super szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy  Dużej i Małej Chochli - druhnom Małgosiom za harcerską grochówkę.  Opiekunowie patroli, komenda hufca dziękują też druhowi pwd Waldemarowi Błażków za   przygotowanie, przeprowadzenie i kierowanie IV Grą.  Zaprzyjaźnionej firmie MC kwadrat z Bydgoszczy dziękujemy za projekt oraz  wykonanie pamiątkowych znaczków.

A teraz foto-migawki z tegorocznej gry >>>Skrzydło Wolności 2008 <<<  zdjęcia wykonali dh Agnieszka, Andrzej, Ewa, Łukasz .                                                                                                              Jeszcze fotki dosłane  przez druha Dominika  >>>Skrzydło Wolności 2008 - 2 <<<