SKRZYDŁO  WOLNOŚCI ' 2014  -  28 GRA  HUFCA  SZPROTAWA ZHP

Pod honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy

Skrzydło Wolności to harcerska gra sprawnościowo-terenowa organizowana od roku 1975  (nie we wszystkich latach organizowana)  w rocznicę zakończenia działań   wojennych  II Wojny Światowej na Ziemi Szprotawskiej. Pomysłodawcą gry był śp Komendant Szprotawskiego Hufca ZHP harcmistrz Bogusław Lisiecki. Gra zawsze była okazją do sprawdzenia wiedzy, umiejętności i sprawności szprotawskich harcerzy, była też lekcją  wiedzy i historii o dawnej i obecnej Szprotawie. Na przestrzeni lat grze towarzyszyły między innymi: zawody na orientację, konkurencje strzeleckie, sprawnościowy tor przeszkód, konkurencje medyczne, uroczystości Przyrzeczenia Harcerskiego i  Zobowiązania Instruktorskiego, zwiedzano  szprotawskie muzeum, Izbę Tradycji oraz Szprotawski Ratusz. Tegoroczna edycja, pierwszy raz dwudniowa, kierowana jest nie tylko do harcerzy lecz również do samorządów miejscowych szkół  oraz młodzieży nie zrzeszonej. W roku bieżącym honorowy patronat nad grą przyjął Burmistrz Szprotawy pan Józef Rubacha, część wydatków organizacyjnych  imprezy wzięła na siebie Gmina Szprotawa.