PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY

22 lutego 2008r, w  Dniu Myśli Braterskiej  w  Zielonej Górze  podpisano  akt o współpracy Chorągwi Ziemi Lubuskiej  Związku Harcerstwa Polskiego z 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej im Króla Jana III Sobieskiego. Punktualnie o godzinie 12.00  Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej  hm Leszek Kornosz oraz  zastępca Dowódcy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej  gen. bryg dr Mirosław Rozmus  złożyli podpisy  na dokumentach  porozumienia. W uroczystości uczestniczyli oficerowie ds. wychowawczych jednostek taktycznych wchodzących w skład  11 dywizji, przewodnicząca Rady Chorągwi Ziemi Lubuskiej hm Elżbieta Maciejewska, Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Przyjaciół Harcerstwa  Zbyszko Piwoński, oraz korpus komendantów hufców. Szprotawski hufiec reprezentowali komendant  oraz skarbnik hufca. Podpisane porozumienie otwiera ścieżkę prawną do  współpracy  hufców z jednostkami wojskowymi 11 dywizji. Nasz hufiec podejmie ściślejszą współpracę  JW 4071  z 11 Batalionem Dowodzenia. Mamy już pewne pomysły na wspólne imprezy, teraz jest czas na opracowanie naszych propozycji co możemy jednostce zaoferować a jakiej pomocy potrzebujemy. Chcielibyśmy zaprosić żołnierzy  na obóz do Niesulic. Na zdjęciach; obecni na uroczystości podpisania umowy, ze skarbnikiem i komendantem hufca por. Krzysztof  Jędrys  z  batalionu dowodzenia.