" DZIEŃ PAPIESKI "  W HUFCU   SZPROTAWA ZHP

Jak co roku harcerze naszego hufca włączyli się do kwesty na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony był  9 października. Tysiące wolontariuszy kwestowało w całej Polsce, aby wesprzeć budowanie „żywego pomnika” św. Janowi Pawłowi II, zbierając datki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z całego kraju. Tradycyjnie już akcją na terenie szprotawskiego hufca kierował Druh phm Dominik Burchard, najbardziej zaangażowaną organizacyjnie i w realizację zadania była 5 Drużyna Starszoharcerska im Słonecznego Szlaku działająca przy Zespole Szkół nr 1 w Szprotawie.

" (...) Zakończyliśmy kwestę w ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego. Kasa podliczona, wpłacona na konto ( pięknie dziękujemy Paniom z Urzędu Pocztowego w Szprotawie), dokumenty jutro wysyłamy do fundacji. W tegorocznej zbiórce, jak zwykle organizowanej przez 5 DSH, wspierali nas wolontariusze z ZS nr 1, Gromada Zuchowa Leśne Ludki z SP nr 1, wolontariusze z SP w Lesznie Górnym oraz wolontariusze z Gimnazjum Nr 3 w Wiechlicach. Dzięki hojności darczyńców wspólnymi siłami udało się nam zebrać kwotę 1637,66 zł!   Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy musieli kwestować przy niezbyt sprzyjającej airze oraz ich opiekunom- p. Justynie Brzeźniak, p. Małgorzacie Augustyniak, dh phm Joli Lis, dh phm Raisie Wolańskiej. Dzięki Wam programem stypendialnym mogą zostać objęci kolejni młodzi ludzie, którzy nie mają możliwości rozwijać swoich pasji o zdolności. Serdecznie dziękuję za pomoc w tegorocznej akcji. Pozdrawiam phm Dominik Burchard (...) "

Co tutaj jeszcze można dopisać?  Gratulujemy sukcesu wszystkim wolontariuszom oraz ich opiekunom. Dziękujemy za Waszą wrażliwość, za chęć poświęcenia swojego wolnego czasu dla innych i na rzecz innych. Tak dalej trzymać!