HUFIEC SZPROTAWA ZHP        

Wakacje 2022  OBÓZ W  NIESULICACH  -  oferta wypoczynku wakacyjnego nie tylko dla harcerzy

NIESULICE to wieś letniskowa koło Świebodzina w województwie lubuskim położona nad jeziorem Niesłysz zwanym tez Niesulickim. Usytuowana w lesie, z dala od dróg i szlaków komunikacyjnych baza obozowa   jest  bazą bezpieczną, a życie, pośród  dużego  lasu, w  bliskim sąsiedztwie  jeziora z czystą wodą i otaczającą „zdrową” przyrodą, sprzyjało będzie fizycznemu oraz psychicznemu wypoczynkowi uczestników po całorocznej nauce szkolnej.  Dobre warunki socjalno-bytowe, smaczne posiłki, właściwa opieka wychowawcza, dobrane do płci oraz wieku uczestników urozmaicone zajęcia programowe  stwarzające możliwość aktywnego wypoczynku to główne atuty  organizowanego przez nas  obozu.

 

 

Warunki - Zakwaterowanie:  w Bazie Obozowej Hufca ZHP Świdnica w Niesulicach  – Obóz Hufca Szprotawa ZHP położonej w lesie nad jeziorem Niesłysz,   2 km od Niesulic, 4 km od Ołoboku, 12 km od Świebodzina, 45 km od Zielonej Góry. Teren obozu określony widocznymi granicami,  od zmroku do świtu oświetlony, dozorowany przez instruktora służbowego. Noclegi w namiotach 10-osobowych, osobno dziewczęta, osobno chłopcy, maksymalnie po 4-5 osób w namiocie. Wyposażenie namiotu: łóżko polowe, materac, koc, regał namiotowy oraz ławka do siedzenia. Toalety, umywalnie i prysznice - budynek murowany - wysoki standard - toalety osobne dla dziewcząt,  osobne dla chłopców z bieżącą wodą (po 12 kabin WC), po 12 umywalek i po 7 kabin natryskowych z ciepłą bieżącą wodą. Istnieje możliwość wyprania i wysuszenia odzieży. Kuchnia i stołówka: - posiłki przygotowywane są przez personel kuchenny (zgodnie z aktualnymi wymogami przepisów sanitarno-epidemiologicznych i zasadami prawidłowego żywienia) w murowanym budynku. Posiłki wydawane są w murowanej stołówce. Kuchnia serwuje 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) Posiłki będą urozmaicone, w jadłospisie znajdą się ciepłe dania, różne rodzaje mięs, ryby, warzywa i owoce. Obiady codziennie dwudaniowe. Na śniadania, kolacje: różne rodzaje pieczywa, kilka rodzajów wędlin, warzywa, a także  sałatki, pasty, zupy mleczne, płatki śniadaniowe, mleko, kakao, twarogi, jogurty. Opieka medyczna: - (lekarz, pielęgniarka) - polowe ambulatorium  w miejscu zgrupowania. W sytuacjach wyższej konieczności wzywane jest pogotowie ratunkowe, które dociera do bazy w ciągu 15 minut.  Kąpiel i zajęcia na wodzie: odbywają się pod nadzorem licencjonowanych ratowników WOPR. Obozowa kadra, oprócz sporego doświadczenia, dobrej znajomości metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą posiada wymagane przepisami państwowymi uprawnienia oraz zaświadczenia o niekaralności za przestępstwa pospolite i zaświadczenie o niekaralności za przestępstwa seksualne. Funkcjonowanie obozu, zgodnie z przepisami o organizacji wypoczynku  zgłosimy  do Lubuskiego Kuratora Oświaty. Przewozy uczestników obozu: autokarem pod opieka kadry i  w celu poprawy bezpieczeństwa przewozów zgłosimy policji. Wszyscy uczestnicy będą  objęci ubezpieczeniem NNW zawartym z PZU S.A.

 

 

Organizujemy 2 turnusy obozu stałego pod namiotami I turnus 01-08 lipca (8 dni) podczas I turnusu  funkcjonować będzie 12 osobowa gromada zuchów (8-9-10 lat), II turnus 08 -15 lipca (8 dni) Cena turnusu 810 zł. ( 30 zł więcej jak roku ubiegłym) Nie wiemy czy w tym roku będzie BON TURYSTYCZNY, dlatego też proponujemy przedpłaty ratalne np. zaliczka w kwietniu, potem wpłata maju, czerwcu itp. Osoby, które nie wykorzystały Bonu Turystycznego w roku ubiegłym mogą takim bonem opłacić część kosztów obozu.

 

Program obozu będzie prowadzony metodą harcerską, adresowany nie tylko dla harcerzy stworzy uczestnikom obozu możliwość  wypoczynku z oderwaniem się od codziennych życiowych zadań i problemów. Na uczestników  czekać będą różnorodne propozycje programowe, w tym propozycje zgłaszane przez uczestników. Wszyscy będą brali udział w budowie wspólnie wykorzystywanych urządzeń obozowych np. elementy wystroju obozu.  Według ustalonego grafiku każdy zaliczy obozowe służby w tym  wartowniczą. Dziewczęta i chłopcy będą podzieleni na zastępy, które są najmniejszymi jednostkami organizacyjnymi obozu. Zastępy utworzą koedukacyjne drużyny obozowe dobrane wiekiem. Większość zadań programowych, czynności organizacyjnych i porządkowych oraz służb będzie wykonywana zastępem. Każdy będzie miał też możliwość przedstawienia innym swoich pasji i swoich zainteresowań. Będzie można pogadać i pośpiewać przy ognisku.  Nie zabraknie kąpieli w jeziorze, pływania kajakami po Niesłyszu. Będzie dużo sportu, gier i ruchu na świeżym powietrzu. Będą dyskoteki, Zumba,  a w Niesłyszu Aqua Zumba. Na zajęciach profilaktyki podpowiemy między innymi jak mówić NIE substancjom uzależniającym, jak budować poczucie własnej wartości. Wojskowi ratownicy medyczni nauczą  teoretycznie i pokażą jak praktycznie udzielać pierwszej pomocy oraz podpowiedzą  jak zachować się w różnych sytuacjach kryzysowych. Kontakt z kadrą instruktorską, zuchami oraz harcerzami wprowadzi uczestników w pachnący specyficzną, nieco magiczną obrzędowością harcerski klimat  obozowania, przyjaźni, braterstwa, tolerancji oraz fajnego harmonijnego życia w zespole.  Kąpiel oraz zajęcia na wodzie nadzorować będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a całodobową opiekę medyczną zapewnią  lekarz oraz pielęgniarka.  

TELEFONY! Kochani rodzice, skoro powierzacie nam swoje pociechy to musicie nam zaufać. Wasze częste telefony do dzieci utrudniają realizację programu, a wieczorna rozmowa z dzieckiem niejednokrotnie powoduje jego rozbicie emocjonalne przed nastaniem ciszy nocnej. Zdecydowanie odradzamy umowę Państwa z dzieckiem „jak będzie źle, to po ciebie przyjadę”, bo  jest to gwarancja, że dziecko nastawia się na to, że będzie źle. Chcielibyśmy, żeby czas spędzony na łonie natury, w Niesulicach był wolny od urządzeń elektronicznych, telefonów, smartfonów i komputerów – dla dobra Waszych dzieci. Tym bardziej, że mijający rok szkolny 2021/2022 to częściowo nauka zdalna i o zgrozo kilka godzin dziennie przed komputerem. Uczestnik może korzystać z telefonu komórkowego wyłącznie w czasie i na zasadach ustalonych przez wychowawcę. Obozowicz, który nie będzie stosował się do obowiązujących zasad będzie musiał oddać swój telefon do depozytu do wychowawcy lub komendantki obozu (w takim przypadku telefon będzie wydawany uczestnikowi obozu raz dziennie, wyłącznie do celów kontaktowych).  

 

Warunki uczestnictwa   KLIKNIJ TUTAJ  to zbiór informacji o obozie i jego funkcjonowaniu, ubezpieczeniu Między innymi  informacje o warunkach socjalnych, bytowych,  przejazdach obozowych,  oraz regulaminy  i zasady obowiązujące na obozie, podajemy tam też numery kontaktowe do obozu,  konto do wpłat i kilkanaście dobrych rad dla rodziców.

 

 

Regulowanie odpłatności za obóz

Koszt turnusu  to: 810,00  Potwierdzeniem  rezerwacji miejsca na obozie  jest  wpłata na rachunek bankowy Hufca Szprotawa ZHP  minimum  200  zł zaliczki w ciągu pięciu dni od zapisu dziecka na obóz w biurze hufca, telefonicznie, elektronicznie lub od wysłania formularza zgłoszeniowego. Należność za obóz można wpłacać ratami np. w kwietniu 200 zł, w maju 200 zł itd.  Brak wpłaty zaliczki w terminie j/w  może być uznany przez organizatora za rezygnację uczestnika z obozu. 

Osoby, które nie wykorzystały Bonu Turystycznego za rok 2021 mogą z niego skorzystać przy płatności za tegoroczny obóz.

Rachunek bankowy  w Banku Santander  Bank Polska S.A. 1  o Szprotawa pod nazwą: Hufiec Szprotawa ZHP ; numer rachunku  do wpłat:  

07 1090 2545 0000 0001 1351 5165

Tytułem -  i tak koniecznie  (to bardzo ważne!)  wpisujemy w poleceniu przelewu:

HSZ / DSCZ / N1 lub N2 (w zależności od turnusu)  oraz  Imię i nazwisko dziecka w przypadku członków ZHP i zapisanych na okres próbny.

HSZ / N1 lub N2 (w zależności od turnusu)  oraz  Imię i nazwisko dziecka w przypadku osób spoza ZHP.

Całość należności za obóz ( pomniejszoną o wpłaconą wcześniej  zaliczkę) należy wpłacić najpóźniej do 16 czerwca 2022.  

Na życzenie rodzica/opiekuna prawnego tut. hufiec może pisemnie wystąpić do zakładu pracy  o dofinansowanie obozu z zakładowego funduszu socjalnego.

Fakturę za obóz  wystawia Księgowość Chorągwi Ziemi Lubuskiej. Osoby, które chcą uzyskać fakturę VAT za pobyt dziecka na obozie  muszą to zgłosić podczas zapisu dziecka na obóz ( jest taka opcja w formularzu)  należy kliknąć w zamieszczony link  lub skopiować go do przeglądarki i postępować wg instrukcji.  https://lubuska.zhp.pl/wniosek-o-wystawienie-faktury-vat/  Można też skontaktować się  telefonicznie  z Księgowością Chorągwi Ziemi Lubuskiej  pod nr. tel. 783 253 079, która poinformuje i wystawi stosowną fakturę.

Przejazdy obozowe uczestników są  zorganizowane autokarami w dwie strony pod opieką konwojentów i wliczone są w cenę obozu.

Jeżeli zdecydowaliście się Państwo wysłać swoje dziecko na organizowany przez nas obóz  to prosimy

KLIKNĄĆ TUTAJ

 

POWRÓT