HUFIEC SZPROTAWA ZHP        

Wakacje 2021  OBÓZ W  NIESULICACH  - niezbędne  informacje dla uczestników obozu oraz rodziców / opiekunów prawnych.

 

Rezerwacji miejsca i dokonać zapisu dziecka na obóz można:

1. Telefonicznie dzwoniąc pod numery 508 804 746   lub   501 489 933. a potem przyjść do hufca i pobrać wszystkie druki obozowe lub pobrać z niniejszej strony

2.Od środy do piątku  w godzinach  15.00 -17.30  można przyjść  do Biura Hufca Szprotawa ZHP ul. Krasińskiego 23 II p i tam zapisać dziecko  na obóz oraz otrzymać wszystkie obozowe druki. Czasami może się zdarzyć, że będziemy w klubie WIARUSEK w piwnicach tego budynku, wtedy na parterze biurowca będą tablice informacyjne kierujące zainteresowane osoby obozem.

3. Zapisu można też  dokonać poprzez formularz  zgłoszeniowy poniżej  oraz pobranie druków lub pofatygowanie się po druki do biura hufca.

 kliknij tutaj>>>FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY

Po zapisaniu  dziecka na konkretny turnus obozowy można pobrać ( lub przyjść do biura) niezbędne druki danego turnusu. Wypełnione  i podpisane druki należy przynieść lub przesłać do hufca za wyjątkiem druków - oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych i upoważnienie rodziców/opiekunów prawnych - te druki przynosimy odprowadzając dziecko na miejsce zbiórki przed wyjazdem na obóz.

1

Zestaw dokumentów dla uczestników obozu opcje drukarki: orientacja pozioma, dopasuj wielkość, druk dwustronny przerzuć strony wg. krótkiej krawędzi

 

 POBIERZ

                                                                                                          

Jeżeli zapisane dziecko nie jest członkiem ZHP, nie chce zapisać się na okres próbny  to należy jeszcze pobrać druk " Umowa o udział  w imprezie turystycznej- obóz w Niesulicach" i ten druk po podpisaniu należy zwrócić razem z pozostałymi dokumentami  pobierz tutaj

 

Przygotowanie uczestnika do obozu:

Szanowni Państwo, uczynimy wszystko, aby Wasze dzieci pożytecznie spędziły obozowe chwile. Pragniemy aby czas przeżytych wakacyjnych przygód pozwolił  Waszym dzieciom aktywnie i bezpiecznie odpocząć po trudach całorocznej  nauki zdalnej, aby wszystkie w zdrowiu wróciły do domów. Bardzo prosimy Państwa o przeprowadzenie z dzieckiem rozmowy na temat bezpieczeństwa na obozie i posłuszeństwa wobec obozowej kadry. Nie ma mowy o samodzielnej kąpieli, o samodzielnym opuszczaniu terenu obozu, próbie palenia tytoniu, spożywania alkoholu, używania narkotyków, dopalaczy. Wasze dziecko poprosi o kieszonkowe, ile mu dać? Kwota absolutnie wystarczająca to 50-100 zł. Uczestnicy mają wszystko opłacone i te pieniądze zostaną wydane w 99 % na „zdrową żywność” tj. lody, colę i chipsy. Wychowawcy prowadzić będą tzw. „bank”, w którym uczestnicy będą mogli przechowywać pieniądze, jakie dostaną na obóz. Na życzenia dziecka pieniądze będą wypłacane. Dlatego też polecamy dać rozmienione nominały (5 zł, 10 zł) w podpisanym woreczku strunowym. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za pieniądze, utracony lub zniszczony sprzęt elektroniczny, rzeczy wartościowe oraz rzeczy pozostawione przez uczestników na obozie, a niezdeponowanych w „banku”. Telefony komórkowe... jesteśmy przeciwnikami, aby uczestnicy zabierali na obóz telefony komórkowe oraz inny sprzęt elektroniczny, ale to Państwa decyzja czy dacie swojemu dziecku telefon. Taki sprzęt uczestnicy biorą na własną odpowiedzialność, sami  go pilnują. Nie bierzemy żadnej odpowiedzialności za  sprzęt elektroniczny uczestników.

 

 

CO ZABRAĆ NA OBÓZ  Z WYPOSAŻENIA I ODZIEŻY? Dzieci jadą do lasu nie dawajcie im najnowszych ciuszków, jak to oni teraz mówią "wypasionych" szkoda ich na szyszki i szpilki :) Będzie gdzie wyprać bieliznę, ale nie będzie mamy albo babci, która to zrobi. Maluchom przygotujmy  komplet bielizny na każdy dzień o zróbcie spis rzeczy, które zabierają na obóz.  

TORBA / DUŻY PLECAK

  • zuchy i  harcerze - zabierają ładnie poskładany mundur  (wieszak na mundur)

  • śpiwór - koniecznie

  • prześcieradło (niekoniecznie białe)

  • jasiek lub mała poduszeczka

  • ubranie do spania (dres lub koszulka lub pidżama)

  • nieprzemakalna kurtka

  • ciepła kurtka

  • nieprzemakalne buty (kalosze lub pionierki lub glany)

  • obuwie sportowe ( adidasy lub trampki)

  • dres lub ubranie sportowe

  • obuwie letnie (np. sandały)

  • klapki pod prysznic

  • ciepła bluza, sweter, polar

  • długie spodnie

  • krótkie spodenki/spódnice

  • bielizna - tyle aby wystarczyło na każdy dzień

  • skarpetki - tyle aby wystarczyło na każdy dzień

  • strój kąpielowy

  • czapka z daszkiem lub inne okrycie głowy

  • ręcznik duży i mały

  • torba lub worek foliowy na brudną bieliznę i odzież

  • coś przeciw i po ukąszeniu komarów

  • ciekawą książkę do poczytania  ;)  ?

  • kosmetyki spakowane najlepiej w małej miękkiej  kosmetyczce  lub przyborniku a w nim:

    •  szczoteczka i pasta do  mycia zębów

    •  mydło,

    •  szampon,

    •  krem z filtrem przeciw słonecznym

  • latarka z zapasowymi  bateriami

  • przybory do szycia ( mini przybornik )

  • środki ochrony osobistej (osłony nosa i ust w odpowiedniej liczbie)

  • środki do dezynfekcji rąk np. żele, chusteczki antybakteryjne

  • Butelka wielorazowego użytku na wodę do picia ( najlepsza taka z filtrem )

MAŁY PLECAK NA DROGĘ

  • przyjmowane leki i  napisany sposób ich dawkowania

  • legitymacja szkolna

  • długopis, zeszyt-notatnik

  • śpiewnik

  • małą butelkę niegazowanej wody

Uczestnicy nie zabierają naczyń i sztućców!  Zdecydowanie odradzamy i nie polecamy zabierania wypasionych drogich ciuchów, kolczyków, pierścionków (poza zaręczynowymi) bransoletek, "empetrójek", telefonów komórkowych - jedziemy do lasu posłuchać śpiewu ptaków, szumu drzew i szumu fal pobliskiego jeziora!

Zwracamy szczególną uwagę Państwa, że dzieci  z grupy maluchów muszą być samodzielne, to znaczy potrafią samodzielnie zadbać o swoja higienę osobistą, pościelić łóżko, utrzymać swoje rzeczy w należytym porządku. Rozmowa ze swoją pociecha na ten temat przed wyjazdem do obozu jest bardzo wskazana i niezbędna. „Gubienie” rzeczy na obozie jest częstym zjawiskiem. Po kilku dniach rzeczy te znajdują się w plecaku lub innym miejscu. Mokre ubrania, ręczniki trafiają do obozowej suszarni. Zdarza się, że do rzeczy tam pozostawionych nikt z uczestników nie przyznaje się, bo dzieci nie brały udziału w pakowaniu bagażu przed obozem i zwyczajnie nie znają swoich „ciuchów”. Zdarza się, że uczestnicy zgłaszają rodzicom kradzież swoich rzeczy. Proszę dzieci uczulić na takie sytuacje. Fakt ten muszą zgłaszać przede wszystkim wychowawcy, natychmiast gdy odkryją brak danej rzeczy. Wśród kadry komendy zgrupowania  jest funkcjonariusz policji, który błyskawicznie zareaguje. Na naszych obozach kradzieże praktycznie się nie zdarzają, a zaginięcie jakiejś rzeczy jest zwykle łatwym wytłumaczeniem dla bałaganiarstwa i zapominalstwa. Dotyczy to również telefonów pozostawionych np.: na pomoście lub w łazienkach. Jeżeli dziecko jest leczone (proszę pamiętać o wpisaniu tego faktu w karcie kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku i załączniku do tej karty) i przyjmuje  leki proszę je na obóz załączyć koniecznie  w oryginalnych opakowaniach i w wystarczającej ilości na czas pobytu dziecka na obozie wraz z napisanym sposobem ich dawkowania podpisanym przez rodziców lub opiekunów prawnych.

Przejazdy uczestników na obóz.

Wszystkie przejazdy obozowe uczestników są  zorganizowane autokarami w dwie strony pod opieką konwojentów. Z uwagi na pandemię osoby odprowadzające dziecko na zbiórkę, nie mogą mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwały z osobą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem obozu. Osoby odprowadzające dziecko nie mogą wchodzić do autokaru przeznaczonego do przewozu uczestników. Osoby przywożące i odbierające dzieci bezpośrednio na i z miejsca obozu nie mogą wchodzić na teren obozowiska.

PRZEJAZDY OBOZOWE -  N1   - 16  - 23  lipca 

Szprotawa - zbiórka na wyjazd oraz miejsce powrotu:  park za  budynkiem  Szprotawskiego Domu Kultury ul. Mickiewicza 1  zbiórka o godz. 09,30

Planowany wyjazd:    godz. 10.00            Planowany powrót:  ok.  godz. 15.30

 

PRZEJAZDY OBOZOWE -  N2   -  23 - 30  lipca 

Szprotawa - zbiórka na wyjazd oraz miejsce powrotu:  park za  budynkiem  Szprotawskiego Domu Kultury ul. Mickiewicza 1  zbiórka o godzinie 09,00

Planowany wyjazd:    godz. 09.30            Planowany powrót:  ok. godz. 16.00

 

Autokary będą jechały po określonej trasie – proszę być przygotowanym na możliwe niewielkie opóźnienia spowodowane natężeniem ruchu, robotami na drodzie itp.

Rodzice lub prawni opiekunowie dziecka mają obowiązek odebrać dziecko w dniu zakończenia placówki wypoczynku, w miejscu i o planowanej godzinie, które podane są wyżej oraz w warunkach uczestnictwa. Nasza odpowiedzialność za powierzone dziecko rozpoczyna się z chwilą wejścia dziecka do autokaru (wyjazd na obóz), natomiast kończy się z chwilą wyjścia dziecka  z autokaru (powrót z obozu) w miejscu w, którym  powinni  na  dziecko oczekiwać rodzice lub jego prawni opiekunowie. 

Adres obozu

Imię i nazwisko

Zgrupowanie Obozów Hufca ZHP Świdnica nad jez. Niesłysz

Obóz  Hufca Szprotawa ZHP w Niesulicach

66-213 SKĄPE

 

Telefony kontaktowe:

do organizatora wypoczynku - 508 804 746  lub 501 489 933

telefon do  instruktora służbowego  czynny  przez całą dobę  w czasie trwania obozowych turnusów - 504 288 217  

 

Odwiedziny dziecka, podopiecznego  podczas trwania obozu: W związku z ograniczeniem kontaktów z osobami z zewnątrz w celu minimalizacji ryzyka zachorowania na COVID, odebranie dziecka w czasie turnusu jest bezpowrotne. NIE MA TEŻ MOŻLIWOŚCI odwiedzenia dziecka w czasie trwania turnusu, tak jak to bywało we wcześniejszych latach.

W przypadku wystąpienia u dziecka niepokojących objawów COVID 19 (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności) rodzice/ opiekunowie  zobowiązani są do niezwłocznego – do 12 godzin – odbioru dziecka z obozu.

Podczas obozu niepełnoletni uczestnicy mogą być zabierani z terenu obozu  Hufca Szprotawa ZHP w Niesulicach  wyłącznie przez swych rodziców lub opiekunów prawnych. (Jeśli życzą sobie Państwo, by Państwa dziecko mogło być odebrane przez inne osoby (np. członków dalszej rodziny), niezbędne będzie złożenie takiej deklaracji w formie pisemnej w obecności przedstawiciela organizatora  obozu np. podczas zbiórki przed wyjazdem dziecka na obóz lub upoważniona przez Państwa osoba będzie posiadała Państwa upoważnienie z potwierdzoną autentycznością państwa podpisu (pieczątka instytucji, imię i nazwisko osoby potwierdzającej oraz jej czytelny podpis obejmujący imię i nazwisko. Druk upowaznie4nia w pobranych dokumentach obozu.

Dojazd do obozu jadąc od strony Ołoboku mijamy Niesulice i udajemy się w  kierunku wsi Kalinowo. Za Niesulicami na pierwszym skrzyżowaniu z drogą leśną  skręcamy w prawo – jedziemy w kierunku Ośrodka Wypoczynkowego ADA, potem kierujemy się do  Bazy Obozowej Hufca ZHP Świdnica na terenie której stacjonował będzie  obóz Hufca Szprotawa ZHP.

Informacje dodatkowe 

  • Podczas trwania obozu w Niesulicach  uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w następujących praktykach religijnych: polowa  rzymsko-katolicka Msza św.

  • W nagłych wypadkach będziemy podejmowali próby skontaktowania się z rodzicami lub opiekunami uczestników niepełnoletnich dostępnymi nam sposobami w oparciu o dane kontaktowe podane w karcie kwalifikacyjnej uczestnika. 

  • Podczas trwania obozu komenda obozu  przeprowadzi próbny alarm        (dzienny i nocny)   w celu przygotowania uczestników do ewentualnej sytuacji zagrożenia życia oraz nauczenia się odpowiedniego zachowania w razie faktycznego wystąpienia takiego przypadku oraz zachowania się w sytuacjach kryzysowych.

  • Jeden z dni obozowych będzie OBOZOWYM DNIEM BEZ TELEFONU Uczestnicy oraz kadra na jedną dobę ( od 22.00 do 22.00 dnia następnego) wyłączą swoje telefony komórkowe i oddadzą do depozytu, Cały czas będzie czynny i dostępny w nagłych uzasadnionych wypadkach telefon instruktora służbowego oraz telefony komendy zgrupowania obozów.

Rezygnacja z udziału dziecka w obozie:

Rezygnację z  udziału dziecka  w  organizowanym obozie  należy w każdym przypadku  zgłosić organizatorowi przy czym warunkiem zwrotu wpłaconych  środków finansowych jest zgłoszenie pisemne - list polecony, e-mail  -  ważna data wpływu pisma do biura hufca lub na skrzynkę poczty elektronicznej. 

1.W przypadku zgłoszenia rezygnacji  z  wjazdu na turnus w okresie  do  21  dni  od planowanego terminu jego  rozpoczęcia organizator potrąca  15 % planowanych  kosztów.

2. W przypadku zgłoszenia rezygnacji z wyjazdu  w okresie  od 20 do 14  dni od  planowanego terminu jego rozpoczęcia  organizator potrąca  30  % planowanych  kosztów.

3. W przypadku zgłoszenia rezygnacji z wyjazdu  w okresie  od 13 do 7  dni od  planowanego terminu jego rozpoczęcia  organizator potrąca  60  % planowanych  kosztów.

4. W przypadku zgłoszenia rezygnacji  z  udziału dziecka  w wypoczynku  w dniu  krótszym jak 7 dni od planowanego wyjazdu, oraz  wcześniejszego wyjazdu  z wypoczynku   organizator   zwraca  równowartość niewykorzystanych stawek  żywieniowych.

5. Barak możliwości wyjazdu spowodowany z winy organizatora powoduje zwrot 100% środków.

Zwrotu niewykorzystanych środków dokonuje się wyłącznie, na pisemnie złożony wniosek  osobie / instytucji /  która dokonała wpłaty,  w  terminie nie później jak  do dnia  30  września   danego roku. Do pisemnego  wniosku o zwrot należy dołączyć oryginał wystawionej przez Hufiec Szprotawa ZHP  faktury VAT.

Rachunek bankowy do wpłat za obóz  w Banku Santander  Bank Polska S.A. 1  o Szprotawa pod nazwą: Hufiec Szprotawa ZHP ; numer rachunku:  

07 1090 2545 0000 0001 1351 5165

Tytułem  wpisujemy tak:  ( TO BARDZO WAŻNE) 

HSZ/DSCZ - Obóz w Niesulicach N1 lub N2 (w zależności od turnusu)  oraz  Imię i nazwisko dziecka - HARCERZE

HSZ/ Obóz w Niesulicach N-1 lub N-2 (w zależności od turnusu)  oraz  Imię i nazwisko dziecka - osoby spoza organizacji ZHP

Całość należności za obóz ( pomniejszoną o wpłaconą wcześniej  zaliczkę) należy wpłacić najpóźniej do 30 czerwca 2021.

Istnieje możliwość regulowania części odpłatności za obóz bonem turystycznym. Jak to zrobić? Kliknij w banner

Jak złożyć wniosek 500 Plus na wakacje dla dziecka?

Wniosek o 500 Plus na wakacje należy złożyć za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Profil na PUE założyć można z użyciem Profilu Zaufanego lub  bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu przechodzimy do „Ogólne”, gdzie w panelu bocznym znajdziemy zakładkę przeznaczoną dla osób, które mają prawo skorzystać z programu. W tym miejscu wystarczy aktywować bon. Zostanie wygenerowany numer naszego bonu. Chcąc zapłacić w miejscu znajdującym się na liście podmiotów obsługujących go, informujemy o chęci skorzystania z bonu i podajemy jego numer. Na telefon lub maila otrzymamy kod potwierdzający (jak przy korzystaniu z blika). Bon działa na zasadzie „portmonetki”, możemy korzystać z niego tak długo, aż nie wyczerpiemy środków.

Po aktywacji Bonu Turystycznego  rodzic otrzyma kod obsługi płatności - to  16-to cyfrowy kod, który rodzic  otrzyma e-mailem po aktywacji bonu w systemie ZUS  -  ten kod rodzic wysyła  do hufca e-mailem na adres, z którego otrzymał  potwierdzenie przyjęcia dziecka na obóz  tzn. przemyslaw.lisiecki@zhp.net.pl  lub szprotawa@zhp.pl wraz z imieniem i nazwiskiem dziecka.

Następnie w hufcu przyjmiemy płatność, a rodzic otrzyma z ZUS-u  SMSem  kod potwierdzający. Ten kod potwierdzający należy  przysyłać  SMSem  do hufca na numer 501 489 933 ( numer telefonu recpecjonisty Hufca Szprotawa ZHP)

POWRÓT