" MAJÓWKA'2014" - GRA TERENOWA DRUŻYN  HUFCA  SZPROTAWA ZHP

Wszystkich śmiałków, młodych i tych bardziej doświadczonych, zaprosiliśmy  do wspólnej, lecz jakże niebezpiecznej, wędrówki przez Dzikie Kraje i Mroczną Puszczę aż do Samotnej Góry gdzie czekało najtrudniejsze wyzwanie...

A stawiło się tych śmiałków  ponad stu. Na leśnej Polanie,  dnia 23 maja AD 2014  u brzegów rzeki Bóbr spotkały się drużyny z Małomic, Szprotawy, Siecieborzyc, Żagania i Wiechlic.

Zjednoczone rasy hobbitów, elfów i krasnoludów wyruszyły w poszukiwaniu Pierścienia   Władzy.  Celem wyprawy była Samotna Góra do której dotrzeć można  było jedynie przez mroczne, fantastyczne krainy. W czasie wyprawy drużyny spotkały  pomocne istoty - druidów i driady, dzięki którym przygotowały  się, aby stawić czoło Złu i próbować zdobyć legendarny Pierścień.

Majowe spotkanie  gromad i drużyn pozwoliło też na  przeprowadzenie  Obietnicy Zuchowej  w Gromadzie Zuchowej z Wiechlic, oraz  na przeprowadzenia Przyrzeczenia Harcerskiego   w 5 DSH im Słonecznego Szlaku ze Szprotawy , 13 DH im .T Kościuszki  z Siecieborzyc oraz 8 DSH im Wandy Rutkiewicz z Wiechlic - przybyło nas tych pełnoprawnych. Część uczestników odwiedziła Szprotawską Izbę Historii.

Jak zwykle nie zawiedli żołnierze z 11 Batalionu Dowodzenia z Żagania... wielkie dzięki.

Wszystkim bardzo podobała się fabuła oraz świetnie zorganizowana i przeprowadzona  sama gra, czas tak szybko zleciał... Dziękujemy komendantowi gry Dh podharcmistrzowi Dominikowi Burchardowi oraz 5 Drużynie Starszoharcerskiej im Słonecznego Szlaku z Zespołu Szkół Nr 1 w Szprotawie, to była impreza na złoty medal! Dziękujemy bardzo  wszystkim opiekunom i drużynowym za przygotowanie grup.

INNA RELACJA Z IMPREZY -  NA STRONIE   ORGANIZATORÓW  <<TUTAJ>>