ZHP HUFIEC SZPROTAWA

26 LOKALNY SZPROTAWSKI  FINAŁ  WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Przed nami 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gramy jak co roku! Warto 13 stycznia 2019 wziąć w nim udział, gdyż  możesz  zrobić coś ważnego, pożytecznego i przede wszystkim  potrzebnego dla innych. Sztab lokalnego 27 finału zarejestrowano przy szprotawskim hufcu ZHP, ale nie trzeba być harcerką czy harcerzem aby wziąć udział  w szprotawskim  finale. Do dyspozycji mamy 80 miejsc dla oznakowanych wolontariuszy, którzy będą kwestowali na terenie gmin Szprotawa i Małomice. Tradycyjnie już, część miejsc udostępnimy  drużynom harcerskim i zgłaszającym się lokalnym środowiskom szkolnym. Miejsca na zgłoszenia indywidualne są  tylko i wyłącznie  w  tzw. grupie szprotawskiej.

Ale po kolei... jeżeli chcesz zostać wolontariuszem 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to:

• Zacznij od przeczytania REGULAMINU WOLONTARIUSZA.

• Uzgodnij swój udział w finale ze swoimi rodzicami lub opiekunami prawnymi (Dotyczy osób niepełnoletnich).

• Jeżeli  decyzja Twoja, rodziców lub opiekunów prawnych jest na tak, to  zgłoś chęć udziału w finale poprzez formularz zgłoszeniowy. Przed  wysłaniem wypełnionego formularza zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mogła, będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewna, pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych np. praca w sztabie przy obsłudze wolontariuszy w dniu finału, dyżury na bramkach podczas koncertu itp. wpisz wtedy w uwagach na formularzu - status organizatora.

• Po wysłaniu zgłoszenia dostaniesz potwierdzenie jego przyjęcia. Jeżeli zgłoszenie będzie kompletne łącznie z prawidłowym zdjęciem  zostaniesz zakwalifikowana, zostaniesz zakwalifikowany. Zarejestrujemy Ciebie w bazie wolontariuszy WOŚP a po zwrocie podpisanej ankiety-zobowiązania dostaniesz  informację o terminie odprawy organizacyjnej grupy podczas, której dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską oraz serduszka.

• Każdy wolontariusz musi podpisać oświadczenie-zobowiązanie do rzetelnego rozliczenia się z zebranej kwoty. W przypadku osób niepełnoletnich zobowiązania podpisać muszą rodzice lub opiekunowie prawni. Koordynatorzy grup przekażą Wam  wydrukowane oświadczenia, które musicie zwrócić koordynatorom kompletnie i czytelnie podpisane.

• Wolontariuszom grupy szprotawskiej:

• Mającym dostęp do drukarki oświadczenia zostaną wysłane, w formie pliku pdf na podane w zgłoszeniu adresy poczty elektronicznej . Po wydrukowaniu, podpisaniu, uzyskaniu odcisku pieczątki szkoły, uczelni lub zakładu pracy przyniesiecie je do sztabu lub przyślecie listownie ( jak najszybciej )  na adres:  Hufiec Szprotawa ZHP - sztab WOŚP nr 229 ul. Krasińskiego 23, 67-300 Szprotawa

• Osoby, które nie mają możliwości wydrukowania oświadczenia odbiorą oświadczenie w sztabie i tam też  zwrócą kompletnie  podpisany i ostemplowany druk oświadczenia.

• Za zebranie grupy wolontariuszy odpowiedzialny jest szef sztabu oraz koordynatorzy lokalni w związku z tym to oni, mają pełną decyzyjność co do tego z kim będą pracowali.

• Jak każdego roku nie wszyscy chętni zostaną przyjęci z uwagi na ograniczoną pulę wolontariuszy przydzieloną przez Fundację WOŚP, pierwszeństwo otrzymania identyfikatora mają, którzy sprawdzili się  w poprzednich finałach.

• Wszyscy wolontariusze będą  przeszkoleni przez policjantów w zakresie bezpieczeństwa podczas finałowej kwesty oraz ubezpieczeni od  następstw nieszczęśliwych wypadków.

• Jeśli nie ukończyłaś, jeżeli nie ukończyłeś 16-go roku życia możesz kwestować pod warunkiem, że będzie Ci towarzyszyć osoba pełnoletnia , której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu przy zwrocie zobowiązania - może to być np.  mama lub  tata lub zostaniesz przydzielony do małej grupy wolontariuszy, w której opiekunem będzie osoba pełnoletnia przydzielona przez szefa grupy. Decyzje podejmuje koordynator lokalny i zabezpiecza odpowiednią liczbę opiekunów tworząc tzw. małe grupy  np. 1 opiekun  na  4 wolontariuszy.

Bardzo ważnym elementem przy Twoim zgłoszeniu jest Twoje zdjęcie. Zdjęcie na identyfikatorze będzie wyglądało tak jak wysłane w zgłoszeniu. /Jakość zdjęcia będzie weryfikowana w bazie fundacji / Nie może być ono mniejsze jak 800 na 600 pikseli i musi być w formacie JPG.  Niżej przykład zdjęcia prawidłowego - przygotowując swoje zdjęcie  wzoruj się na zdjęciu z legitymacji szkolnej, dowodu osobistego, paszportu itp.

Jeżeli ktoś uczestniczył w poprzednich edycjach finału i nie chce zmieniać swojego zdjęcia nie musi go załączać do zgłoszenia w formularzu.

Jeżeli nie masz zdjęcia w formie elektronicznej to w czasie dyżuru sztabu/ każdy piątek w godzinach od 15.00 do 19.30 /  możesz podejść do siedziby sztabu gdzie będzie możliwość zeskanowania zdjęcia lub zrobimy Tobie zdjęcie na miejscu.

>>FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY  WOLONTARIUSZA<<

Podział miejsc dla grup  terenowych wolontariuszy - na kompletne zgłoszenia czekamy do 29 listopada (ale bardzo prosimy nie czekajcie do ostatniej chwili), Jeżeli ktoś bardzo chce więcej miejsc prosimy o kontakt na maila - przemek.lisiecki@gmail.com   ale warunkiem przydziału miejsc dodatkowych jest  wcześniejsze przesłanie kompletnych zgłoszeń z miejsc przydzielonych.

Lp

Środowisko

Koordynator terenowy

Liczba przyznanych miejsc w tym koordynator