LOKALNY SZTAB 21 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY PRZY HUFCU SZPROTAWA ZHP PRACOWAŁ W SKŁADZIE:

• Szef sztabu ID 229, koordynator w Szprotawie  Przemysław Lisiecki

• Koordynator w Lesznie Górnym Małgorzata Augustyniak

• Koordynator w Małomicach Katarzyna Branicka

• Koordynator w Siecieborzycach Wioletta Wójtowicz-Sekuła

• Koordynator w Wiechlicach Raisa Wolańska

• Szef komisji liczącej zebrane pieniądze Anna Rajewska, komisja licząca pieniądze: Anna Rajewska, Kornelia Saranek, Monika Poterała, Agnieszka Śliwińska, Marcelina Czekurłan, Hanna Lisiecka

Sztab lokalny koordynował pracę grupy 105 wolontariuszy, odpowiednio wcześniej zadbał o ich bezpieczeństwo, poczęstunek, posiłek. Po północy komisja zakończyła przeliczenia zawartości skarbonek, a po przesortowaniu nominałami pieniądze przygotowano do przekazania do Szprotawskiego Oddziału Banku PKO BP SA. Po  przeliczeniu przez pracowników banku zebrana kwota została przekazana na konto Fundacji WOŚP, walutę wymienialną bank odkupił i również przekazał na konto fundacji niżej skany dowodów wpłat. Od Fundacji WOŚP w Warszawie sztab otrzymał   72 sztuk identyfikatorów, ankiety otrzymali członkowie grup zorganizowanych w poszczególnych środowiskach - drużyny harcerskie, starszoharcerskie, samorządy szkolne oraz indywidualni, nie zrzeszeni wolontariusze. Po raz pierwszy wolontariuszy finału rejestrowano w bazie elektronicznej. Pięciu wolontariuszy z powodu choroby nie wzięło udziału w kweście, ale duchem i sercem byli z nami...

Serdecznie i gorąco dziękuję wszystkim wolontariuszom lokalnego finału, byliście wspaniali, zebraliście  dużo pieniędzy. Bardzo dziękuję ofiarodawcom, którzy zagrali w orkiestrze Jurka Owsiaka.  Dziękuję  osobom oraz wszystkim instytucjom, które przyczyniły się do realizacji  szprotawskiego 21 finału. Szczególne podziękowania kieruję do pana ppłk Dariusza Lesiuka Dowódcy 11 Batalionu Dowodzenia im gen. broni Zygmunta Sadowskiego, sierżanta Jerzego Zajdla oraz żołnierzy z 11 batalionu dowodzenia za pomoc organizacyjną i logistyczną. Dziękuję pani Teresie Zimie Dyrektorce  Szprotawskiego Domu Kultury za udostępnienie pomieszczeń dla pracy sztabu oraz wolontariuszy. Dziękuję Szprotawskim Policjantom za przeszkolenie wolontariuszy i za wspólne, z Żandarmerią Wojskową z Żagania czuwanie nad ich bezpieczeństwem podczas kwesty oraz za konwój pieniędzy z siedzib sztabu do oddziału banku.  Serdeczne słowa  podziękowań kieruję  do pani Małgorzaty Augustyniak koordynatorki finału oraz opiekunki grupy wolontariuszy  w Lesznie Górnym, druhny Katarzyny Branickiej koordynatorki finału oraz opiekunki grupy wolontariuszy  w Małomicach, druhny Raisy Wolańskiej koordynatorki finału oraz opiekunki grupy wolontariuszy w Wiechlicach, druhny Wioletty Wójtowicz-Sekuły  koordynatorki i opiekunki grupy wolontariuszy w Siecieborzycach. Dziękuję zuchom z 27 Gromady Zuchowej oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie za przeprowadzenie zbiórki na terenie szkoły. Dziękuję Drużynie Obrony Terytorialnej "Trójkat Bermudzki" za przygotowanie pokazów militarnych i strzelnicy.  Dziękuję  Hurtowni "Sierżęga",  PSS Społem w Szprotawie, państwu Świtałom, państwu Sobczykom, państwu Marietcie i Robertowi Stachurom za przekazanie produktów żywnościowych do przygotowania poczęstunku dla wolontariuszy oraz Urzędowi Miejskiemu za sfinansowanie przygotowania bigosu dla wolontariuszy. Dziękujemy pracownikom banku PKO BP SA 1 O w Szprotawie.

<<KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ>>