ZHP  HUFIEC   SZPROTAWA

>>  DLA  DZIECI  ZE  SCHORZENIAMI  LARYNGOLOGICZNYMI  <<

Już po raz 16 na ulicach naszych miejscowości wolontariusze zachęcali przechodniów do włączenia się do  „zagrania” w Orkiestrze Jurka Owsiaka. W dniu finału w całej Polsce oraz poza jej granicami znowu zagrała  taka jedyna orkiestra na świecie. Dzień  finału, to mobilizacja ludzi dobrej woli zjednoczonych  wokół jednej  idei  niesienia pomocy tym najmłodszym. Nieważne jakiej kto słucha muzy, ile ma lat, gdzie mieszka, jakiego jest wyznania, jakiej jest płci, jaki ma kolor włosów, oczu, skóry. Jedynym wspólnym kluczem  była  muzyka  wrażliwych serc. Jak co roku okazało się, że  naszym mieszkańcom wrażliwych serc nie brakuje. 16 stycznia 2008 , za pośrednictwem Banku PKO o w Szprotawie przekazaliśmy na konto Fundacji  WOŚP  14.144,34 PLN  to niezła sumka  jak na nasze lokalne warunki, stopień bezrobocia w mieście i okolicznych  gminach oraz zasobność mieszkańców Szprotawy, Małomic, Kożuchowa i okolic. Najwięcej nazbierał, już tradycyjnie od kilku szprotawskich finałów, Andrzej Szmidowski 1.029 zł !!! DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM  OFIARODAWCOM   I  TYM  WSZYSTKIM,  KTÓRZY  POMOGLI  W ORGANIZACJI I PRZEBIEGU TEGOROCZNEGO  FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY  ŚWIĄTECZNEJ  POMOCY.

W przebiegu  finału, na terenie działania naszego sztabu pomocy udzielili:
  Szprotawski Dom Kultury
  Małomicki Ośrodek Kultury
  Zespół Szkół w Małomicach
  Szkoła Podstawowa w Lesznie Górnym
  Szkoła Podstawowa w Siecieborzycach
  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szprotawie
  Gimnazjum Nr 3 w Wiechlicach-Lotnisku
  Bank Zachodni WBK Oddział w Szprotawie
  Bank Państwowy PKO SA Odział w Szprotawie
  Dom Pomocy Społecznej w Kożuchowie
  DZIĘKUJEMY PIĘKNIE ZA WSPÓŁPRACĘ !!!

Specjalne podziękowania kierujemy do funkcjonariuszy ze Szprotawskiego Komisariatu Policji. Dziękujemy za przeszkolenie wolontariuszy przed finałem, ochronę i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem podczas kwest oraz za konwoje i przewozy skarbonek do sztabu i pieniędzy do banku.

Nasze finały wspomagają sponsorzy, którzy  rozumieją potrzebę przekazania produktów z przeznaczeniem na wyżywienie pracujących przez cały dzień / dla niektórych była to nawet ponad cała doba / wolontariuszy. Dziękujemy za przekazane słodycze, owoce, ciasto, napoje, szybkie zupki dzięki Wam  finał był gorący nie tylko w sercach. Dziękujemy bardzo sponsorom XVI finału:

PSS SPOŁEM Odział w Szprotawie
  Panu Pawłowi Sierżędze - Hurtownia Spożywczo-Chemiczna  SIERŻĘGA
  Panu Dariuszowi Tęsiorowskiemu - Sklep Mięsno-Spożywczy Dariusz Tęsiorowski Oś Słoneczne 15 Szprotawa
  Pani Renacie Świtale - Sklep WARZYWKO -  ul. Ceglana w Szprotawie

Pani Bożenie Poźniak - HANDEL ARTYKUŁAMI  ROLNO-SPOŻYWCZYMI I PRZEMYSŁOWYMI  Bożena  Poźniak ul. Odrodzenia 13 Szprotawa

Panu Czernyszowi - Zieleniak Warzywa i Owoce ul.Kościuszki
  Państwu Sobczykom - Sklep Warzywno-Owocowy  k. kościoła

W finale bezpośrednio uczestniczyło 71 zarejestrowanych wolontariuszy, którym należą się szczególnie ciepłe słowa podziękowania. Ich pracę wspomógł sztab ludzi dobrej woli. Dziękuje   bardzo za pomoc Paulinie Szczepanik, Tomkowi Mikulskiemu, Szymkowi Kozłowskiemu, Anecie Świtale, Marcie Wojtaszek, Edycie Dobosz, Darkowi Pawłowskiemu, Andrzejowi  Watrasowi, Łukaszowi Watrasowi, Agnieszce Pińkowskiej, Sebastianowi Dobrzańskiemu, Rafałowi Wróblewskiemu, Sylwii Mikołajczyk. Specjalne podziękowania Joli Danielak, Marcie Szymczak  Natalii Musielak oraz  rodzinie Mikołajczyków  za  "wycinanki" serduszek :)

>> Galeria fotek z finału <<