HUFIEC SZPROTAWA ZHP        

BIWAK RODZINNY - NIESULICE 2019 - wspomnień dawnych czasów czar

 

...BO WSZYSCY HARCERZE TO JEDNA RODZINA, STARSZY CZY MŁODSZY, CHŁOPAK CZY DZIEWCZYNA... RODZINNY BIWAK w dniach 16 -17-18 sierpnia 2019 możecie przyjechać do Niesulic, do naszej dawnej, starej już bardzo bazy obozowej. aby na kilka dni wyrwać się z domu, zapomnieć o problemach dnia codziennego. Aby wspólnie odpocząć w lesie nad jeziorem, powspominać stare ale jednak chyba fajne czasy. Co prawda leśnicy w tym roku, o zgrozo wycieli, cały las na dole, ale  góra stoi, kwaterkowe trampki na drzewach dalej wiszą,  do jeziora będzie się można dostać.

Fajnie byłoby spotkać się po latach, po... różnych, czasem bardzo odległych latach. Dla niektórych to ponad 35 lat wspomnień.

 

Hufiec jako taki nie organizuje przejazdów, noclegów itp. Nie mamy już magazynu w Ołoboku, a sprzęt po obozie jest wieziony do Szprotawy.

 

Biwak organizują, przyjmują zapisy Piotrek Watras i Kamil Matuszewski, znajdziecie ich na FB - oni też kwalifikują uczestników biwaku - trzeba im zgłosić swój przyjazd, podać ile osób, namiotów,  rodzaj transportu itp. Do Piotra i Kamila kierujcie pytania, pomysły i propozycje.

 

PROGRAM

 

Piątek (16.08)
 

Do południa/ po południu:  przyjazd i zakwaterowanie uczestników -  samochody i inne pojazdy zostawiamy na wyznaczonym parkingu.

Godz. 18.00 spotkanie organizacyjne przy ognisku
Godz. 19.00 Czas wolny ! Ewentualnie gry i zabawy integracyjne ( gra Ślimak, karaoke przy ognisku)
 

Sobota (17.08)


Pobudka, śniadanie, toaleta poranna - we własnym zakresie
Godz. 11.00 krótkie ogłoszenie od organizatorów na placu apelowym.
Godz.
11.30 -17.00 kąpiel i plażowanie
Godz. 17.30 mecz rugby ( jak pogoda pozwoli)
Godz. 19.00 Niespodzianka 
Godz. 20.00  -   Ognisko z gawędą

 

Niedziela (18.08 )

 

Godz. 8.00 pobudka drużyny służbowej

Godz. 9.00 specjalna pobudka dla wszystkich uczestników
Śniadanie, toaleta poranna we własnym zakresie
Godz.15.00 Ostatnie spotkanie pt. " Przy innym ogniu w inną noc..." Iskierka
Godz.16.00 grabie sanitarne
Godz. 16.30 wyjazd do domu.

 

Na teren bazy każdy przyjeżdża własnym transportem ( można się dogadać w kilka osób )
Należy zabrać ze sobą : namiot , psiworek, wszelkie niezbędne rzeczy do higieny intymnej, dobry humor , kieszeń żartów , zdrowy i piękny głos ( przynajmniej na początku ) 
 

Wszelkie posiłki organizujemy we własnym zakresie.
 

Od każdego uczestnika wymagana jest opłata w wysokości 15 zł, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów wynajmu kabiny lub kabin  typu Toi-Toi, zapasu pitnej wody , pamiątkową plakietkę oraz artykuły sanitarne takie jak  worki na śmieci, papier toaletowy itp. a jeżeli pozwoli budżet to również poczęstunek ( mięsny ) przy ognisku.
 

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lipca   przez: Piotr Watras ( nr. Tel 691604331), Kamil Matuszewski ( nr. Tel +48691916930)
Nr konta do wpłat podany będzie w prywatnej wiadomości wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Z uwagi na pojemność bazy, głownie chodzi o teren pod zaparkowanie pojazdów i możliwości organizacyjne ilość miejsc na biwaku jest ograniczona do......

 

Były pytania o możliwość zabrania ze sobą swojego pupila typu piesek. Jak piesek jest niemowa i nieagresywny  to ok,  ale jak ujadający cały czas to będzie problem. 

 

Na biwaku, w lesie raczej nie będzie prądu ale może będzie warto odpocząć od śledzenia FB, komórek...

 

Jeżeli macie jakieś zdjęcia  z obozów, kwaterek w formie elektronicznej to podzielcie się - powstanie prezentacja lub film.

 

No i jeszcze jedna ważna rzecz:

Tyle czasu się nie widzieliśmy, więc szkoda go w czasie spotkania na rozmowy o interesach, o polityce. Zostawiamy na zewnątrz, chowamy do pudełka  swoje sympatie polityczne, wyznanie. Może jakiś chłopak przyjedzie ze swoim chłopakiem a dziewczyna z dziewczyną - ich sprawa.

 

A teraz już trochę wspomnień...
 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT