S.K.K.WIARUSEK   &    ZHP SZPROTAWA

32 LOKALNY SZPROTAWSKI  FINAŁ  WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Przed nami 32 Lokalny  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie trzeba było być harcerką czy harcerzem, członkiem klubu  aby wziąć udział  w finale. Nasz 229 sztab miał  do dyspozycji 60 miejsc dla kwestujących wolontariuszy, którzy będą kwestować ze skarbonkami na terenie gmin Szprotawa i Niegosławice. Tradycyjnie już, część miejsc udostępnimy  grupom zorganizowanych uczniów szkół na terenie Gminy Szprotawa i w Przecławiu. Lokalny sztab i biuro 32 finału do dnia finału pracować będzie w siedzibach Klubu Kajakowego WIARUSEK -  ul. Krasińskiego 23. Niezależnie od godzin i wyznaczonego dnia pracować będziemy w terenie przygotowując się do finału. Po rozliczeniu sztabu przez fundację WOŚP sztab zostanie rozwiązany i będziemy czekali do finału 33. W dniach finału tj 28 i 29 /do godz. 10.00/ stycznia 2024 pracować będziemy w siedzibach Szprotawskiego Domu Kultury.

Kilka praktycznych rad, warto o nich pamiętać podczas prowadzenia  zbiórki pieniędzy:

Kwestujemy tylko i wyłącznie w dniu 28 stycznia  i tylko na ulicach w godzinach od 08.00 do 16.00 potem robi się już ciemno i jest mniej bezpiecznie. Prowadząc kwestę nie wchodzicie  do mieszkań, do lokali, do obiektów itp. nawet gdy ktoś Was  tam zawoła. Macie być widoczni dla tych, którzy zechcą zagrać w orkiestrze i to Oni dojdą do Ciebie aby wrzucić kasę do Twojej skarbonki. Dla własnego bezpieczeństwa, nie będziecie kwestowali sami, lecz w zespołach 3 - 4 osobowych. W każdym zespole musi być choć jeden sprawny telefon komórkowy a jego numer znany koordynatorowi lub sztabowi.  Koniecznie weź  udział w szkoleniu, które na wniosek sztabu przeprowadzą szprotawscy policjanci w poszczególnych środowiskach działania. Miej na uwadze to, że akcja jest dobrowolna, nikt nie ma obowiązku wrzucać pieniędzy do Twojej skarbonki, nie wymuszaj więc wrzucania datku! Pamiętaj o tym, żeby być uśmiechniętym i otwartym do ludzi, nie zapominaj  o czarodziejskich słowach: proszę, przepraszam, dziękuję, które zwykle otwierają ludzkie serca. Miej widoczny identyfikator -  dostaniecie od koordynatora okolicznościowe  smycze aby go zawiesić na szyi. Skarbonka z zawartością jest cenna ale najcenniejsze jest Twoje zdrowie i życie. Pamiętaj o bezpiecznym przechodzeniu przez ulice. W przypadku próby  odebrania Tobie skarbonki nie walcz o nią  ze złodziejem za wszelką cenę, staraj się tylko zapamiętać jak najwięcej szczegółów okoliczności  napadu oraz jak najwięcej szczegółów rysopisu sprawcy. Krzycz, wołaj, proś o pomoc i niezwłocznie powiadom o napadzie policję na bezpłatny numer telefonu 112 oraz swojego koordynatora, który powiadomi sztab organizacyjny. Nie prowokuj  potencjalnego złodzieja, nie stawiaj skarbonki na ziemi, nie dawaj skarbonki obcej, nieznanej osobie do potrzymania aby przykleić  serduszko. Zanim wyjdziesz zbierać pieniądze przygotuj sobie pewien zapas wyciętych serduszek, wtedy podasz darczyńcy wycięte serduszko do ręki. Jeżeli zabraknie Tobie sił, aby cały dzień chodzić ze skarbonką - możesz przerwać zbiórkę, plombujesz skarbonkę  i odnosisz ją do swojego koordynatora lub do siedzib sztabu. Po przewiezieniu skarbonki do sztabu jej zawartość zostanie komisyjnie przeliczona, Po zakończeniu kwesty otrzymasz od swojego koordynatora zaświadczenie-podziękowanie o zebranej kwocie, od sztabu  nr 229 dostaniesz zaświadczenie o wolontariacie a po rozliczeniu sztabu przez fundacje na podany w oświadczeniu sms otrzymasz potwierdzenie zebranej kwoty. Wszyscy jesteście ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Szczegółowe wyniki zostaną podane  << KLIKNIJ  TUTAJ >>

A teraz co,  gdzie i kiedy w ramach 32 finału

Szprotawa

Społeczna Szkoła Podstawowa w Szprotawie - licytacja voucherów i gadżetów na FB. Podsumowanie licytacji 26 stycznia przekazanie fantów wygrywającym licytacje.

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Szprotawie - kwesta na ternie szkoły.

Liceum Ogólnokształcące w Szprotawie - kwesta na terenie szkoły.

Dobra Kuchnia w Stodole - kwesta na terenie restauracji

Parkowa - kwesta na terenie restauracji

Miejska Biblioteka Publiczna - licytacja voucherów

Szprotawski Dom Kultury - sala widowiskowa - Koncert finałowy,   w programie:

godz. 15.00  - 54 Band

godz. 15.30  - Disney Ladies

godz. 16.00 -  Dziecięco-Młodzieżowy Zespól Fantazja

godz. 16.50 - 2's Band

godz. 17.30 - Licytacja główna

godz. 18.15 - Nemesis

w przerwach pomiędzy występami małe licytacje

godz.  15-18  Kiermasz słodkości hol SzDK

godz.  15-19  Kiermasz rzeczy nowych i używanych - hol SzDK

28 stycznia od godziny 09.30 kwesta na ulicach miasta i terenie gminy. Wolontariuszy wspomagają uczennice i uczniowie klasy wojskowej LO w Szprotawie oraz  OSP Borowina.

Długie

Organizator Szkoła Podstawowa w Długiem - kwesta na terenie szkoły

Przecław

Organizator Drużyna Harcerska przy  SP Przecław w godz.  09 -14  Kwesta na terenie Przecławia

Siecieborzyce

Organizator Szkoła Podstawowa w Siecieborzycach   w godz. 09 -14.  Kwesta w Siecieborzycach i w Witkowie

Leszno Górne

Organizator Szkoła Podstawowa w Lesznie Górnym  26 stycznia  - od godz. 17  dyskoteka z atrakcjami w Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym,  28 stycznia   w godz. 09 -15 kwesta uliczna na terenie Leszna Górnego

Wiechlice

Organizatorzy:  Szkoła Podstawowa  w Wiechlicach, Sołtysi Wiechlic, Dziećmiarowic, Pasterzowic i Dzikowic.

09 -14 kwesta uliczna po osiedlu Wiechlice

16 -17 koncert szkolnego zespołu muzycznego i licytacje