1 % podatku dla  organizacji pożytku publicznego?   Tak,  Twój  1% dla  Hufca  Szprotawa ZHP!

PODZIEL SIĘ TYM, CO I TAK MUSISZ  ODDAĆ  FISKUSOWI,  ZADEKLARUJ NAM PROSZĘ 1% SWOJEGO PODATKU!

Szprotawski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego umiejscowiony jest w strukturze organizacyjnej Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Lubuska Chorągiew ZHP znajduje  się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku dochodowego. Możecie pomóc szprotawskim zuchom, harcerzom, którzy spędzając czas na zbiórkach zapełniają swój wolny czas, bawią się i uczą, rozwijają swoje umiejętności, utrwalają oraz stosują prawidłowe postawy i nawyki, nie sięgają po narkotyki, alkohol, papierosy czy też dopalacze. Być może w tych gromadach zuchowych, drużynach harcerskich są Twoje dzieci, być może  Twoje wnuki  a jeżeli nie to na pewno  dzieci Twoich znajomych. Możecie im pomóc,  naprawdę warto! Otrzymane fundusze pozwolą wesprzeć i wzbogacić działania statutowe, wychowawcze ZHP. Przyda się  każda zadeklarowana złotówka, tym bardziej, że już od dawna Związek Harcerstwa Polskiego nie otrzymuje dotacji z budżetu państwa na działalność przez wielu postrzeganych jako bardzo  wartościową, bardzo pożyteczną i bardzo potrzebną.

Jak przekazać swój 1% dla szprotawskiego hufca ZHP?

To bardzo proste, wystarczy wypełnić odpowiednio rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT zatytułowaną „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). W przypadku szprotawskiego hufca wpisujemy numer KRS 0000282625 pod takim numerem w KRS widnieje Chorągiew Ziemi Lubuskiej  ZHP a Hufiec Szprotawa jest jej terenową jednostką organizacyjną.  W kolejnej rubryce wpisujemy kwotę, którą chcemy przekazać, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego. Aby 1% podatku dochodowego dotarło do Hufca Szprotawa ZHP  należy zwrócić szczególną uwagę na kolejną w zeznaniu PIT rubrykę „Cel szczegółowy"- „Informacje uzupełniające”. (poz. 127, 129 – PIT-28, poz. 303, 305 – PIT-36, poz. 106, 108 – PIT-36L, poz. 124, 126 – PIT-37, poz. 59, 61 – PIT-38). należy koniecznie tam wpisać:   Hufiec Szprotawa ZHP - można też wpisać nazwę i numer konkretnej drużyny hufca. Np Hufiec Szprotawa - Klub Wiarusek lub Hufiec Szprotawa - GZ przy SP w Przecławiu itp.

Warto ten 1% swojego podatku   przekazać na Związek Harcerstwa Polskiego  bo:

• ZHP to największe stowarzyszenie wychowawcze w Polsce,
  • ZHP wychowuje dobrych, porządnych, uczciwych  ludzi,
  • ZHP uczy jak być pożytecznym, samodzielnym i odpowiedzialnym,
  • ZHP to organizacja o ponad 100- letniej tradycji,
  • ZHP to gwarancja rzetelnego wydatkowania pieniędzy,
  • ZHP to inwestycja w dzieci Twoje, Twoich bliskich, w dzieci Twoich znajomych,
  • ZHP to organizacja, która bardzo  Twojej pomocy,

Na co przeznaczymy otrzymane pieniądze? Podobnie jak w latach ubiegłych, na dofinansowanie  zlotów, rajdów, gier terenowych oraz biwaków, z przeznaczeniem przede wszystkim na zakup drobnych nagród, pamiątkowych znaczków. Na zakup różnych materiałów biurowych, materiałów programowych niezbędnych do pracy śródrocznej gromad i drużyn. Wspomożemy też finansowo pracę konkretnych wskazanych w zeznaniu podatkowym gromad oraz drużyn.

PODZIEL SIĘ TYM, CO I TAK MUSISZ  ODDAĆ FISKUSOWI,  ZADEKLARUJ NAM PROSZĘ 1% SWOJEGO PODATKU!